Książki dla 6 latka – książki dla 6 latka, które warto przeczytać

Dzieci w wieku 6 lat są na etapie rozwoju, który charakteryzuje się dużym zainteresowaniem światem. Czytanie dla nich to świetny sposób na poznawanie nowych rzeczy i poszerzanie horyzontów. Warto więc wybrać takie książki dla 6 latka nowość, które będą interesujące i pouczające. Z pewnością każdy maluch ucieszy się z lektury takich tytułów jak „Kot w butach”, „Calineczka” czy „Kubuś Puchatek”.

Książki dla 6 latka, które warto przeczytać

Dla wszystkich rodziców, którzy chcą zadbać o rozwój swoich pociech, a także sprawić, by dzieciom nigdy się nie nudziło, przygotowaliśmy listę 10 ciekawych książek dla 6 latka. Są to pozycje, które warto przeczytać razem z dzieckiem, ale też i takie, które maluch może czytać samodzielnie. Wszystkie są bardzo dobre i świetnie się sprawdzają jako prezent dla 6 latka.

6-latkowie i ich ulubione książki

6-latkowie uwielbiają książki, które są pełne przygód. Jest to dla nich idealny sposób na spędzenie czasu wolnego. Warto więc wybrać dla nich książki, które będą miały dużo do zaoferowania. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji:

“W szkole mamy nowego nauczyciela” autorstwa Julity Szałankiewicz to świetna książka dla 6-latków, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Dzieci mogą dowiedzieć się w niej jak wygląda typowa szkoła oraz jacy są jej uczniowie i nauczyciele.

“Zaczarowane drzewo” autorstwa MarkaTwaina to propozycja dla czytelników, którzy lubią bajki o duchach i magii. Książka opowiada historię chłopca, który postanawia uratować swoje rodzinne drzewo przed wycinką. Aby to zrobić musi sięgnąć po pomoc tajemniczej istoty, która mieszka w lesie. “Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i Stara Szafa” autorstwa CS Lewisa to jedna z tych klasycznych historii, którā każdy powinien przeczytać choć raz w życiu. Opowiada ona o czarodziejskim świecie, do którego można dotrzeć poprzez starą szafu. Książka jest pełna emocjonujacych przygód i ciekawych postaci.